Black and White 2 - Zapowiedź

Stan zapowiedzi na 2002.08.19

Niedawno Lionhead Std. uraczył nas Wyspą chowańców, a teraz pracuje nad Black & White 2.

Fabuła:

                  Po tym jak stałeś się jedynym bogiem, podbiłeś wszystkie wyspy, oraz pomogłeś twemu chowańcowi przystąpić do bractwa i się ustatkować, nadeszło na świat kolejne nieszczęście. Plemiona okryły się dumą i postanowiły podbić inne osady. Ale jak będą walczyć? Odpowiedź jest prosta, wynajdą nowy surowiec – metal, dzięki któremu będą mogli wytwarzać broń. I o to zjawiasz się ty, wraz z twym chowańcem, z zadaniem podbicia innych wiosk. Twój chowaniec stanie na czele wojsk i będzie prowadził je do walki. A wśród twej ludności, oprócz dzieci i dorosłych pojawią się również starcy.

Strona techniczna:

Ze screenów jakie widziałem widać, że grafika będzie przepiękna i zdumiewająco szczegółowa , co do muzyki jeszcze nie wiadomo. Moim zdaniem gra utraci sporą dawkę humoru poniewarz, na screnach nie widać w chowańców ani krzty humoru, nie to co w B&W, wyłupiaste, zabawne oczka chowańców J. Miłym zaskoczeniem jest to że, mimo tak dobrej grafiki wymagania są na przyzwoitym poziomie, a wyglądają one tak:

Windows 98/ME/2000/XP,
procesor 450mhz , 128mb RAM,
800mb Mejsca na dysku twardym,
CD olub DVD 4x szybkość dysku,
16mb Karta graficzna PCI/AGP,
Direct3D 3D akcelerator,
Direct X 8, Klawiatura i myszka.

                W seqelach często zdarza się, że producent robi go tylko w celu powiększenia zarobku z jakiegoś hiciora i robi go niedokładnie, lecz moim zdaniem Lionhead nie będzie tak postępował i wypuści na rynek naprawdę dobry produkt.

MNemezis