Multiplayer - gramy przez internet w B&W

Zapraszamy wszstkich chętnych do wspólnej gry w Black and White przez internet z wykorzystaniem hamachi.

Ważne jest żeby zgadywać się do gry na konkretne godziny. Piszcie o tym kiedy wam pasuje w komunikatorze z prawej strony. Wtedy kazdy bedzie wiedzial kiedy włączyć się do gry.

Nasza wspólna grupa w hamachi to:

Nazwa: BlackOrWhite

Hasło: blackorwhiteeu

Z powodu zapelnienia pierwszej grupy, dodajemy nastepne:

Nazwa: BlackOrWhite2

Hasło: blackorwhiteeu


Nazwa: BlackOrWhite3

Hasło: blackorwhiteeu

Poniewaz nasze grupy szybko sie wypelniaja graczami, tworzymy jedna grupe tylko do gier online, czyli ze staramy sie aby logowac sie do tej grupy tylko jak sie jest gotowym i chetnym do gry, osoby nieobecne moga byc z niej odlaczani:

Nazwa: BlackOrWhiteOnline

Hasło: blackorwhiteeu

Gramy w Black & White z patchem 1.20, który można ściągnąć w dziale Download

Jeżeli masz wersję bez niego możesz spróbować dołączyć do gry, ale może się to nie udać.

Instrukcje dla początkujących:

Poniżej zamieszczamy instrukcję jak można dołączyć do nas i grać wspólnie przez internet.

1. Instalacja programu Hamachi.

- Można go ściągnąć tutaj: http://bit.ly/akbL4n

- Nastepnie wystarczy dołączyć do grupy z danymi podanymi wyzej (Nazwa: BlackOrWhite, Haslo: blackorwhiteeu). Jeżeli instalacja sprawia jakiś problem, można oglądnąć filmik instruktażowy: www.youtube.com/watch?v=ejVPx1htqBg

2. Normalne włączenie gry i w menu wybranie pozycji "Gra sieciowa". Nastepnie zostawic zaznaczoną opcje gry w seci lokalnej - NIE zaznaczac gry przez internet!!! Po kliknieciu dalej pojawi się lista graczy czekających na rozpoczęcie gry lub puste okienko jeżeli nikogo nie ma w tym momencie.

W przypadku braku graczy zostaw otwarta gre na tym oknie i poczekaj na nich, dzieki temu jak nastepna osoba wejdzie do gry to zobaczy Ciebie. Jeżeli widzisz jakiegos gracza na liscie, to mozesz kliknac naniego a potem dołącz. Wtedy zostaniecie przeniesieni doekranu zarzadzania rozgrywką.

Wtedy gospodarz gry powinien wybrac mapę - jego wybor zobacza wszyscy gracze czekajacy na rozgrywkę.

Nastepnie gracze podpieci pod gospodarza musza zaznaczyc "ready", jezeli są gotowi. Dopiero wtedy gospodarz może wystartować grę.

Rady dla graczy:

Nie kazdy gracz zwraca uwagę na wbudowany czat. Jest on kiepsko widoczny, a komunikacja miedzy graczami to bardzo wazny element gry. Na poniższym screenie czerwonym kolkiem zaznaczono okienko czatu. Standardowo zamiast niego jest tylko ikonka rozmowy na którą trzeba kliknac.

Na screenie kursor wskazuje miejsce w ktore trzeba kliknac zeby moc wpisac wlasna wiadomosc. Wprowadzenie wiadomosci potwierdzamy kliknieciem entera. Wiadomosci w grze sa wyswietlane na dole ekranu ale również nad chowańcem w formie dymka.