Wstęp do gry

Zacznę od tego ,że gra Black and White nie zalicza sie do żadnej kategorii chociaż w niektórych serwisach w którym mozna kupić gre pisze że jesto to strategia... ale nie jest to podobne do warrior kings lub innych gier tego typu. Można powiedzieć ze Black and White to nowy typ gier. Sterujesz bogiem i masz pełną kontrole nad tym co robisz lub co robi Twój chowaniec.
Głównym celem gry jest zdobywanie wiosek i powiększanie wiary to do tego dochodzi tez rywalizacja z innymi bogami którzy w każdej chwili mogą cie zniszczyć, jesli nie zapewnisz wioskom dostatecznej ochrony. Możesz sie dopuścić kradzieży drewna lub innych surowców potrzebnych do życia.

Przejde teraz do chowańca: po pierwsze trzeba na niego uważać jeśli nie nauczysz go żeby nie jadł ludzi do zje Ci całą wioske... to postać której musimy na początku gry poświęcić duzo czasu do nauki cudów i pomagania ludziom lub jeśli chcesz być złym bogiem to możesz go nauczyć rzucać kamieniami w budynki lub inne rzeczy ktore zniszczą wioske...Dzięki niemu zdobywasz wioski i właśnie on pomaga Ci wygryźć innych bogów a szczególnie ich chowańców.
Teraz powiem o zadaniach jakie trzeba wypelnić żeby przejść do dalszych poziomów gry. Zadania są podzielone na złote i srebrne zwoje, złote zwoje są to zadania które bardziej pomoga ci przejść dalej ,a srebrne zwoje to zadania w których możesz zdobyć nowy cud lub nowego chowańca. Pomoce dotyczące zwojów znajdziesz w solucji.
W pierwszej części BW istnieją bogowie: Khazar, Lethys, Nemezis i oczywiście Ty. Hisoria z Khazarem zacznie sie w 2 wyspie bedzie on twoim sojusznikiem, a Lethys i Nemezis będą wrogami lecz najgroźniejszy z bogów jest Nemezis. Jeśli chodzi o chowańca Nemezisa to spotkasz go w 1 wyspie.Jest możliwe włączenie potyczki lub jeśli naciśniesz F2 przeniesiesz sie do bożego placu zabaw. Potyczki są przydatne,ponieważ mozna nauczyć chowańca cudów ktorych jeszcze nie masz w swoich rękach w zwykłej grze.W grze możesz spotkać różnorodne cuda np. jedzenia, kuli ognia, leczenia...Każdy w jakimś stopniu pomogą Ci przejść gre niezależnie od tego czy chcesz być złym bogiem lub dobrym.
Zakończe na tym, że rozwinięcie informacji o których pisałem wcześniej znajdziesz na Black or White w odpowiednich działach. To by było na tyle...
Mitro