Black & White 2 - wstęp do gry

Black and White 2 jest drugą częścią gry wydanej w 2001 roku. Akcja gry dzieje się w tym samym miejscu co pierwsza część - wracamy na wyspę, aby prowadzić swoich wyznawców, lecz plemię Azteków napadło na tamtejszą metropolię i doszczętnie ją zniszczyło. Udaję się uratować tylko garstkę wieśniaków, którymi musimy pokierować, aby odbudować swoje królestwo.

Druga część gry łączy w sobie cechy strategii czasu rzeczywistego. Nowością jest tutaj np. możliwość werbowania wojsk i posyłania ich na wojnę. Posiadamy też pełną kontrolę nad rozbudową naszej nacji. Możemy też sami wybrać, czy chcemy być dobrym bogiem, sprzymierzać się z innymi plemionami, rozbudowywać swoje miasta i pokojowo przejmować też inne wioski. Gdy jednak chcemy być złym wrogiem, musimy liczyć się z werbowaniem wojsk i wysyłaniem ich na wojnę a także obroną własnej metropolii.

W Black and White 2 nadal główną rolę odgrywają chowańce. Te boskie istoty, możemy wychowywać na wielkie i silne stwory pomagające nam. Możemy uczyć je cudów, posyłać na wojnę, bawić się z nimi, karmić je... Możliwości jest sporo i to od nas zależy, czy nasz chowaniec będzie dobry, miły i uprzejmy czy zły, piekielny i okropny.

Nowości w Black and White 2 jest dużo, także oprawa graficzna i dźwiękowa zostały ulepszone. Gra jest bardzo wyjątkowa, wciąga na długie godziny, także każdemu ją gorąco polecam.

 

Wyszegmocny
gg:  34447895